fbpx
Strona głównaSportMANCHESTER UNITED NA ZWYCIĘSKIM KURSIE

MANCHESTER UNITED NA ZWYCIĘSKIM KURSIE

-

Manchester United odniósł drugie zwycięstwo podczas przygotowań do nowego sezonu 2022/2023. Podopieczni Erika ten Haga pokonali 4:1 Melbourne Victory.

Spotkanie rozegrane na Melbourne Cricket Ground nie rozpoczęło się pomyślnie dla „Czerwonych Diabłów”. Już w 5 minucie australijski zespół zdołał otworzyć wynik meczu po szybkiej kontrze, choć nie był stroną przeważającą na początku zawodów.

Angielski zespół po stracie bramki starał się kreować akcje, jednak nie przynosiły one rezultatów w postaci trafień do siatki przeciwnika. Zawiązywane zagrania według koncepcji gry, doprowadziły do wyrównania jeszcze przed przerwą. Scott McTominay oddał strzał przed polem karnym, który odbijając się rywala i zaskoczył bramkarza tamtejszej drużyny. Manchester United wyszedł na prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy to na listę strzelców wpisał się Anthony Martial, który trafił do bramki z bliskiej odległości.

Na drugą połowę zostali zmienieni zawodnicy z pola, tak jak w poprzednim meczu z Liverpoolem. Gra nieco uspokoiła się, piłkarze nabierali intensywności spotkania. W 78 minucie wychowanek Marcus Rashford podwyższył prowadzenie, po wbiegnięciu na pozycję i strzale obok wychodzącego bramkarza.

Przed końcem meczu pojawił się na placu gry Nani, dawny skrzydłowy United. Był to jego debiut w zespole z Melbourne. Pod koniec spotkania trafienie do własnej bramki zaliczyła drużyna z Australii i wynikiem 4:1 wygrał Manchester United.