fbpx
Strona głównaSportNIEUDANY WYSTĘP CZERWONYCH DIABŁÓW W OSLO

NIEUDANY WYSTĘP CZERWONYCH DIABŁÓW W OSLO

-

Manchester United doznał porażki 0-1 z Atletico Madryt, w przedostatnim meczu przygotowań do nowego sezonu 2022/2023. Spotkanie zostało rozegrane w stolicy Norwegii.

W zespole Manchesteru United zostały dokonane trzy zmiany, w stosunku do ostatniego zremisowanego meczu z Aston Villą. Nowe nabytki United, Christian Eriksen i Lisandro Martinez rozpoczęli spotkanie na ławce rezerwowej.

Pojedynek na Ullevaal Stadion w Oslo przebiegł w spokojnym tempie. Piłkarze testowali rozwiązania taktyczne, które będą stosować w nadchodzącym sezonie. W pierwszej połowie sędzia pokazał pięć żółtych kartek. Spotkanie nie było obdarzone ciężarem gatunkowym, jednak zawodnicy byli zaangażowanie w grę.

Do przerwy nie padła bramka z żadnej ze stron. Po godzinie zawodów, Diego Simeone zdecydował wymienić cały skład drużyny z Madrytu. Był to dla nich dopiero drugi przedsezonowy sparing. Dziesięć minut później Erik ten Hag posłał do boju kilku zmienników. Atletico nie stworzyło za dużo klarownych sytuacji, za to wykorzystali jedną w końcówce spotkania. W 86 minucie na linii pola karnego piłkę dostał Joao Felix, który natychmiast zebrał się na oddanie silnego strzału, dającego zwycięstwo w meczu towarzyskim.

Pod koniec spotkania, drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwony kartonik obejrzał Fred i Manchester United zakończył mecz w dziesięciu zawodników.