fbpx
Strona głównaArchiwumInformacje o długu Donalda Trumpa są nieprawdziwe

Informacje o długu Donalda Trumpa są nieprawdziwe

-

„Breitbart News” podaje, że wiadomość ta jest nieprawdziwa. Prezydent Trump nie jest dłużnikiem, a Bank of China nie jest wierzycielem pożyczki. Trump jest partnerem mniejszościowym w transakcji dotyczącej nieruchomości, nie miał nic wspólnego z aranżacją pożyczek i nie ponosi odpowiedzialności za ich spłatę.
Co na to Politico? ,,Po opublikowaniu pierwszej wersji tego artykułu Bank of China wydał w piątek wieczorem oświadczenie stwierdzające, że sprzedał swój dług kilka tygodni po pożyczce na nieruchomość w 2012 roku” – informuje.

Peter Reisman, dyrektor zarządzający i dyrektor ds. Komunikacji Bank of China w USA mówi: – W dniu 7 listopada 2012 r. kilka instytucji finansowych, w tym Bank of China, wzięło udział w komercyjnej pożyczce hipotecznej w wysokości 950 mln USD dla Vornado Realty Trust. W ciągu kolejnych 22 dni dług ten został sprzedany na rynku komercyjnych papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką, co jest powszechną praktyką w branży. Bank of China nie posiadał żadnych udziałów własnościowych w tej pożyczce od końca listopada 2012 r.

Według „Breitbart News” Politico rozsiewa fałszywe informacje. Podaje również, że „relacje finansowe” Trumpa z chińskim bankiem podważyły ​​jego wiarygodność podczas kampanii prezydenckiej, w której podkreśla, że wybór Joe Bidena „byłby darem dla kraju komunistycznego i głównego rywala gospodarczego Ameryki”. Kampania Bidena i jej główni sojusznicy medialni twierdzą, że Trump ostatnio „rozpieszcza Chiny.

„Breitbart News” podkreśla, że Trump nigdy nie był winien Chinom podawanych przez Politico kwot. Zainteresowanie Chin pożyczkami wygasło w ciągu kilku dni, osiem lat temu.

DL/ Breitbart

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również