fbpx
Strona głównaWojnaKoniec wszystkiego? Kwaśniewski przerażony

Koniec wszystkiego? Kwaśniewski przerażony

-

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski ostrzegł, że jesteśmy w bardzo niebezpiecznym momencie historii.

Występując w „Faktach po Faktach” w TVN24 Kwaśniewski ostrzegł, że groźba wybuchu III wojny światowej jest tak duża, jak jeszcze nigdy nie była. Jego zdaniem każdy powinien mieć tego świadomość.

Naprawdę jesteśmy w bardzo niebezpiecznym momencie historii. I ta groźba III wojny światowej jest dużo bardziej realna niż kiedykolwiek – ostrzegł były prezydent.

Przesmyk suwalski przyczyną III wojny światowej?

Kwaśniewski nie kryje, że obawia się, iż Putin zwariował i naprawdę może użyć broni jądrowej.

Jeżeli Putin zdecyduje się na użycie taktycznej broni jądrowej, czy na atak na któreś z państw natowskich, na kraje bałtyckie, czy Polskę, no to jesteśmy w warunkach III wojny światowej z konsekwencjami trudnymi do określenia – mówił Kwaśniewski.

Kwaśniewski zwrócił uwagę na niebezpieczną propagandę wewnątrz Rosji.

Oni tłumaczą swoim ludziom, że Zachód chce zniszczyć Rosję. A skoro Rosja ma być zniszczona, to nie warto, żeby ten świat istniał. To niech będzie koniec nas wszystkich. To może być zachęta do użycia broni nuklearnej – przestrzegł.

Były prezydent zwrócił uwagę, że przesmyk suwalski stał się języczkiem u wagi. Ten fragment granicy polsko-litewskiej jest uważany obecnie za najbardziej niebezpieczne miejsce na świecie, gdyż niewielka odległość dzieli rosyjski Obwód Kaliningradzki i Białoruś.

Przesmyk suwalski to może być przyczyna III wojny światowej, gdyby Putin w sposób szalony chciał zaatakować czy chciał tutaj użyć swoich sił – powiedział Kwaśniewski.

Były prezydent przyznał, że nie potrafi ocenić, czy Putin jest w stanie zaatakować przesmyk będąc otoczona ze wszystkich stron przez kraje natowskie. Jego zdaniem powinni to przeanalizować dowódcy wojskowi.

 

Źródło: TVN24

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również