fbpx
Strona głównaPlotkiOchrona przed słońcem jest bardzo ważna! Zobacz dlaczego!

Ochrona przed słońcem jest bardzo ważna! Zobacz dlaczego!

-

Ochrona przed słońcem jest bardzo ważna! Zwłaszcza w tak upalne dni jakie doświadczamy teraz. Stosowanie kosmetyków przeciwsłonecznych to priorytet przed wyjściem z domu. Powinno się je stosować bez względu na porę roku. Dlaczego?

Kremy z filtrem powinny gościć w naszej kosmetyczne przede wszystkim latem. Jednak zimą promienie słoneczne także mają negatywny wpływ na naszą skórę. Zatem w inne pory roku, kremy z filtrem także powinny być  naszych szafkach.

Źródło/ Pinterest

Promieniowanie UV

Promieniowanie ultrafioletowe, które jest nam znane z tego, że pięknie brązowi nasze ciała, może także zaszkodzić skórze oraz zdrowiu. Czym dokładnie jest promieniowanie?

Jest to tak zwane promieniowanie elektromagnetyczne i możemy je podzielić na trzy rodzaje:

  • UVA – stanowi do 95%/ 97% promieniowania UV. Dociera do nas bez względu na porę roku i pogodę. Promieniowanie typu A, które działa na skórę przez cały rok.
  • UVB- stanowi do 3%/ 5% promieniowania UV. Ten typ promieniowania jest nasilony w sezonie letnim i wpływa na naszą skórę poprzez szybsze starzenie się i oparzenia słoneczne.
  • UVC- promieniowanie najgroźniejsze. Ten typ jest wchłaniany przez atmosferę, dzięki czemu nie dociera na ziemię.

Kremy z filtrem

Aby móc powiedzieć o działaniu kremów przeciwsłonecznych, przedstawmy najpierw jakie skutki możemy zauważyć przy nadmiernej eksploatacji ciała na słońce.

Promieniowanie ultrafioletowe głównie powoduje zaczerwienienia i obrzęk, a w silniejszych przypadkach nawet poparzenia skóry. Jakby tego było mało, redukują one kolagen i elastyny. UV niszczy także DNA i działa rakotwórczo. Dlatego, tak ważne jest stosowanie odpowiednich kremów przeciwsłonecznych! Zwłaszcza latem. Dzięki nim możemy dłużej przebywać na słońcu i być chronieni przez zastosowany, odpowiednio wczesnej, krem.

SPF (Sun Protector Factor) to produkt, który chroni nas przed oparzeniem słonecznym. Przy wyborze kremu, warto zwrócić uwagę, aby chronił nas nie tylko przez UVB, ale także przed UVA. Dzięki temu, możesz dobrać produkt, który będzie kompleksowo zatroszczy się o Twoją skórę.

Zwróć także uwagę czy krem SPF jest wodoodporny i fotostabilny. Takie kremy będą odporne na właściwości ciepła i światła UV, oraz będą działały także po kontakcie skóry z wodą.

Odpowiednia aplikacja kremu

Tego typu kremy należy używać na samym końcu naszych porannych rytuałów pielęgnacyjnych! Czyli używamy go po wszelkich serach, kremach itp. Najlepiej jednak używać go samodzielnie, bez towarzystwa innych ”mazideł”. Buzię smarujemy SPF przed nałożeniem makijażu.

Należy zwrócić uwagę na objętość kosmetyku – aby krem działał prawidłowo i chronił naszą skórę jak najlepiej, należy nakładać metodą ”na dwa palce”  – wskazujący i środkowy, po czym aplikujemy go na buzię. Najlepiej na około 20 minut przed ekspozycją na słońce.

A czy krem z filtrem to ”must have” w codziennej pielęgnacji?

Źródło/ Pinterest

Źródła/ Papilot, Pinterest

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również