fbpx
Strona głównaArchiwumNetflix będzie musiał usunąć kontrowersyjny film

Netflix będzie musiał usunąć kontrowersyjny film

-

Sędzią, który wydał orzeczenie jest Benedicto Abicair. Jego decyzją jest usunięcie przez Netflix filmu "Pierwsze kuszenie Chrystusa" z biblioteki.

– Prawo do wolności wypowiedzi nie jest absolutne – powiedział sędzia w cytowanym przez agencję Reutera uzasadnieniu.

– Musi pojawić się refleksja, żeby nie doszło do ekscesów, unikając też niefortunnych konsekwencji dla wielu osób, z powodu ewentualnej głupoty wykazywanej przez niektórych – dodał.

Decyzja sędziego Abicaira nie spodobała się wrzystkim osobom zaangażowanym w kształtowanie wymiaru sprawiedliwości. Zakon Adwokacki Brazylii, który zrzesza prawników, skrytykował wydane orzeczenie twierdząc, że "każda forma cenzury lub zagrożenie dla tej ciężko zdobytej wolności oznacza porażkę i nie może być akceptowana przez społeczeństwo".

Film, o którym mowa, jest 46-minutową produkcją grupy kabaretowej Porta dos Fundos. "Dzieło" ukazuje Jezusa jako geja, a także obraża Maryję i Apostołów. Warto podkreślić, że wspomniana grupa twórców za swoje dzieła atakujące chrześcijan była już nagradzana. Otrzymali oni nagrodę Emy w kategorii najlepszy komediowy program telewizyjny za film "The Last Hangover" ("Ostatni Kac"), w którym uczniowie Jezusa szukali go rano po Ostatniej Wieczerzy.

O filmie i petycji z nim związanej pisaliśmy już tutaj.

W tej sprawie wypowiadał się także wicepremier Jarosław Gowin, który również publikował link do petycji o usunięcie filmu z biblioteki Netflixa. "Reed Hastings: Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy" – pisał Gowin.

JS/Wprost

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również