fbpx
Strona głównaArchiwumWęgry, by chronić swoją gospodarkę, obniżają podatki

Węgry, by chronić swoją gospodarkę, obniżają podatki

-

– Kontynuowane są posunięcia na rzecz ochrony gospodarki: od 1 stycznia będą nowe obniżki podatków, uproszczenia oraz wsparcie dla rodzin i przedsiębiorstw – napisał na Facebooku Mihaly Varga, węgierski minister gospodarki.

Minister informuje, że w planach jest obniżenie podatku od małych firm z poziomu 13 proc. do 12 proc. Skorzysta na tym ok. 45 tys. przedsiębiorstw.

Ponadto zawieszeniu ma ulec podatek od reklam, co w ocenie ministra przyczyni się do ożywienia rynku. Podatek od usług hotelarskich zmniejszy się z 18 proc. do poziomu 5 proc., co wg ministra pozwoli zatrzymać w firmach turystycznych 32 mld forintów (ok. 412 mln zł). Dodatkowo, w ramach uproszczeń administracyjnych, cztery różne opłaty połączone zostaną w jedną.

Wsparcie ma też uzyskać węgierski przemysł budowlany na prowincji. Przedsiębiorstwa budujące w małych miejscowościach mają uzyskać możliwość zwrotu podatku do 5 mln forintów (64,5 tys. zł).

Rząd na Węgrzech ma też w planach przeznaczenie 15 mld forintów (193 mln zł) na rzecz ułatwienia dostępu firmom do kredytów inwestycyjnych. Planuje się także powiększenie wsparcia na rzecz rozwoju nauki. W tym wypadku planowane jest wsparcie w wysokości 32 mld forintów (ok. 412 mln zł) dla działań zwiększających ilość i skuteczność badań naukowych na Węgrzech.

JS/Business Insider Polska

 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również