fbpx
Strona głównaArchiwumZapraszam do naszej strefy oraz na nasz panel na KONGRESIE 590!

Zapraszam do naszej strefy oraz na nasz panel na KONGRESIE 590!

-

To dla nas z jednej strony zaszczyt, ale z drugiej wyznacznik tego, że rośniemy w siłę i jesteśmy coraz wyraźniej dostrzegani na mapie gospodarczych stowarzyszeń w Polsce. Zostaliśmy Partnerem jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju, z czego oczywiście jesteśmy dumni i co nas bardzo cieszy. Na Kongresie 590 Rada Gospodarcza SWS będzie miała własną strefę – w sektorze MŚP (II piętro), do której wszystkich, którzy czynnie uczestniczyć będą w tym roku w „Pięćset Dziewięćdziesiątce”, serdecznie zapraszamy.

Strefę tę organizujemy wspólnie z naszymi partnerami, czyli ze Stowarzyszeniem Regionalnych Browarów Polskich oraz Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce „Browary Polskie”. Nie jest to przypadek, bo akurat branża piwowarska to świetny przykład na to, że po pierwsze – warto się zrzeszać, bo wtedy można więcej, a po drugie – małe i średnie browary kapitalnie się rozwijają, udowadniając, że sektor MŚP może być solidnym fundamentem każdej branży. Zresztą trudno nie zauważyć, że nic tak dobrze nie zrobiło piwu, jak małe i średnie regionalne browary. Dziś z tej gałęzi gospodarki możemy być wyjątkowo dumni, bo polskie piwo z powodzeniem podbija świat. Polskie browary nie ograniczają się do działania na rodzimym rynku – nasze piwo jest znane i cenione na całym świecie, a polskie firmy eksportują złoty trunek do kilkudziesięciu krajów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że eksport piwa z Polski jest pięciokrotnie większy od importu, a butelki z piwem są jednym z najczęściej wysyłanych w świat produktów z kodem 590. Więcej o tym przeczytacie Państwo w aktualnym numerze „Forum Polskiej Gospodarki”.

Podczas Kongresu 590 poprowadzimy również panel dyskusyjny pt: "Otoczenie prawne i podatkowe – jak stymulować rozwój sektora MŚP na przykładzie branży piwowarskiej". To temat niezwykle ważny i cały czas aktualny. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie małe i średnie firmy są podmiotami najbardziej wrażliwymi na zmiany prawa i nowe rozwiązania podatkowe. A zapowiedzi tych zmian przybywa… Ewentualne dodatkowe ciężary związane z obsługą prawno-podatkową mogą przesądzić o opłacalności biznesu. Zresztą praktyka pokazuje, że złe prawo i niewłaściwe stosowanie obowiązujących regulacji może doprowadzić do bankructwa nawet prężnie działąjące przedsiębiorstwa. Nie dziwi więc, że wielu polskich przedsiębiorców właśnie otoczenie regulacyjne uważa za jedną z kluczowych barier dla rozwoju swojej działalności. Krótko mówiąc, spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie zadane przez organizatorów Kongresu: „Jak musi (powinno) zmieniać się państwo, by mógł rosnąć biznes?”.

W panelu wezmą udział:
Adam Abramowicz – Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
Marek Niedużak – Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii
Bartłomiej Morzycki – Dyrektor Generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce
Andrzej Olkowski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich
Piotr Hofman – Prezes Zarządu Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa

Dyskusję poprowadzi Krzysztof Budka – redaktor naczelny "Forum Polskiej Gospodarki"

Raz jeszcze zapraszam do Jasionki, oczywiście do naszej strefy.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również