fbpx
Strona głównaSportZnamy szczegóły otwarcia zimowych igrzysk w Pekinie

Znamy szczegóły otwarcia zimowych igrzysk w Pekinie

-

W wyniku pandemii świat potrzebuje nowej i silniejszej wizji, w której ludzie na całym świecie spotykają się, aby stawić czoła trudnościom i patrzeć z optymizmem w przyszłość – powiedział Zhang Yimou.

Zhang Yimou jest reżyserem takich filmów jak: „Podnieś Czerwoną Latarnię”, „Bohater”, „Dom Latających Sztyletów”, czy „Klątwa Złotego Kwiatu”. Przygotowywał także produkcję podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Przedstawienie potrwa około 100 minut. Według planów weźmie w niej udział ok. 3000 artystów. Zastosowana technologia realizacji ma sprawić, że ceremonia stanie się „eteryczna i romantyczna”, podkreślając piękno natury, ludzkości i sportu, a jednocześnie wzbudzając zaufanie w świecie spustoszonym przez pandemię. Inauguracja igrzysk odbędzie się na Stadionie Narodowym w Pekinie (miejscu inauguracji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r.).

Od początku lutego, przed rozpoczęciem oficjalnej trzydniowej sztafety z pochodniami, które odbędzie się od 2 do 4 lutego w Pekinie, Jilinie i innych miastach dostępna będzie olimpijska wystawa płomieni i pochodni. Gospodarzami sztafety z pochodniami (z trasą ilustrującą historię i kulturę Chin) będą trzy strefy Zimowych Igrzysk – Pekin, Yanqing i Zhangjiakou.

South China Morning Post/KR

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również