fbpx
Strona głównaSportTotalizator Sportowy liderem sponsoringu polskiego sportu i kultury

Totalizator Sportowy liderem sponsoringu polskiego sportu i kultury

-

Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego może być dumny: spółka z roku na rok osiąga rekordowe wzrosty zarówno sprzedaży, dopłat na fundusze celowe, jak i wpływów do budżetu państwa (które w dużej części „wracają” na wsparcie polskiego sportu i kultury narodowej).

– Kolejny rok z rzędu mogliśmy przekazać na polski sport i kulturę narodową większe środki niż w latach ubiegłych. W 2021 roku było to aż 1 miliard 155 milionów złotych. Dla porównania – w roku 2020 było to tylko nieco ponad miliard złotych. Jest to przede wszystkim zasługa naszych klientów, którzy są największymi mecenasami sportu i kultury w Polsce oraz pracowników Totalizatora Sportowego. Bez nich osiągniecie tak wspaniałego wyniku nie byłoby możliwe – mówi Olgierd Cieślik.

– Od ponad 65 lat Totalizator Sportowy jest mecenasem polskiego sportu i kultury. To właśnie dzięki wsparciu przez Totalizatora sportowców, organizacji związanych ze sportem czy klubów, możemy przeżywać wiele pięknych, sportowych emocji. Ta państwowa spółka jest również partnerem znaczących wydarzeń kulturalnych, które pozytywnie wpływają na wizerunek Polski za granicą, takich jak Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Cieszę się, że od lat Totalizator jest zaangażowany społecznie. Dzięki środkom przekazywanym przez dziesięciolecia do budżetu państwa została rozbudowana infrastruktura sportowa, zostały zmodernizowane lub powstały nowe obiekty kulturalne w całej Polsce – powiedział Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych.

Totalizator sponsorem i mecenasem

W jubileuszowym roku 2021, upamiętniającym 65. rocznicę swojego powstania, Totalizator Sportowy został nie tylko Sponsorem Generalnym Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej (którym został na kolejne cztery lata) wspierając polskich olimpijczyków, ale także partnerem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Zrealizował też szereg niestandardowych działań, takich jak np. ekologiczny mural (o łącznej powierzchni 690 metrów kwadratowych) w Warszawie, przy głównej siedzibie firmy, akcję „Bądź częścią flagi”, w ramach której na fasadzie Dworca Centralnego w stolicy zawisła ogromna biało-czerwona flaga z wizerunkami kibiców piłkarskich. Zorganizował też ogólnopolski konkurs na plakat, a w trasę po Polsce ruszyło cieszące się ogromnym zainteresowaniem Muzeum Mobilne Totalizatora Sportowego.

Po ogłoszeniu współpracy z Robertem Lewandowskim, jako Ambasadorem 65-lecia Totalizatora Sportowego, spółka zorganizowała kampanię wizerunkowo-informacyjną, promującą polski sport i kulturę i ukazującą nieocenioną rolę Totalizatora jako mecenasa polskiego sportu i kultury. W ramach tej kampanii, podzielonej na kilka etapów, postał wizerunkowy spot reklamowy. Jego bohaterami zostali sportowcy współpracujący z Totalizatorem Sportowym: Robert Lewandowski – najlepszy piłkarz świata i Ambasador Jubileuszu 65-lecia firmy, Dawid Tomala – mistrz olimpijski z Tokio 2020 w chodzie sportowym na 50 km, wioślarska czwórka podwójna kobiet – wicemistrzynie olimpijskie z Tokio 2020 oraz Ambasadorki projektu „Szóstka z LOTTO”: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.

Misja społeczna, którą Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, z pasją realizuje od 65 lat nie byłaby możliwa, gdyby nie nasi klienci. To dzięki nim z każdej złotówki przeznaczonej na gry liczbowe LOTTO, 19 groszy trafia na wsparcie sportu i kultury. Od 1994 roku łączna kwota wsparcia sięgnęła 16,6 mld zł i wciąż rośnie. Dzięki naszym klientom wybudowano oraz zrewitalizowano setki tysięcy obiektów sportowych, na których trenują przyszli i obecni mistrzowie olimpijscy, a także zrealizowano tysiące projektów związanych z kulturą – od rozbudowy czy renowacji obiektów kultury, po krajowe i międzynarodowe wydarzenia – podkreśla Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego.

25 stycznia 2022 roku przypada Dzień Gracza Lotto. Kto jeszcze zdąży, może zagrać w tę lubianą powszechnie grę, która obecnie jest dostępna w różnych wariantach i odmianach.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również