fbpx
Strona głównaPlotkiJak prawidłowo stosować peeling, aby cieszyć się promienną cera? ZOBACZ!

Jak prawidłowo stosować peeling, aby cieszyć się promienną cera? ZOBACZ!

-

Stosowanie peelingu to prosty sposób aby usunąć martwy naskórek i przywrócić skórze blask. Złuszczenie pomoże kremom lepiej się wchłonąć, a pielęgnacja twarzy jest bardziej skuteczna. Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą stosowanie peelingu i jak często go stosować?

Prawidłowa pielęgnacja skóry to proces, który składa się z kilku etapów. Jeśli nie będziemy usuwać martwego naskórka, wtedy nasza skóra będzie matowa, a pory będą się blokować, co doprowadzi do trądziku i zaskórników. Zatem aby tego uniknąć, stosuj peeling!

Źródło/Pinterest

Złuszczanie martwego naskórka poprzez stosowanie peelingów, pomaga stymulować syntezę kolagenu, dzięki czemu nasza skóra dłużej utrzymuje elastyczność. Jak często stosować peeling?” Nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu! Możesz dostosować kosmetyk do swoich preferencji. Na rynku istnieją peelingi enzymatyczne, oraz ”ziarniste”. Tak więc wybór zależy od Twoich preferencji i konkretnych potrzeb. Jeżeli nie chcesz używać gotowych peelingów, możesz go zrobić w domu, korzystając ze składników z Twojej kuchni: np. kawa+ miód, cukier + oliwka. Pamiętaj jednak, że wtedy są to peelingi mechaniczne!

Złuszczanie naskórka jest niezbędne przy pielęgnacji twarzy, jednak zbyt częste złuszczanie naskórka, bądź używanie źle dobranego preparatu, może doprowadzić do niepożądanych reakcji.

Jak używać peelingu?

Każda pora dnia jest dobra na pielęgnację cery, jednak poranne złuszczanie daje najwięcej korzyści. Dlaczego? W nocy skóra się regeneruje, przez co może pozostawić warstwę martwych komórek skórnych.

Jeżeli masz wrażliwą skórę, nie używaj peelingów ziarnistych/mechanicznych. Postaw na kosmetyki enzymatyczne, które bazują na złuszczających właściwościach enzymów zawartych np. w ananasach. Peelingi nakładaj na oczyszczoną i wilgotną skórę twarzy. Nałóż kosmetyk palcami i wykonuj delikatne, okrężne ruchy, po czym spłucz. Pamiętaj aby po złuszczaniu użyć odpowiedniego kremu do twarzy.

A Ty stosujesz peeling?

Źródło/Pinterest

 

 

Źródła/ Zeberka, Pinterest

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również