– Mamy plany dalszego rozwoju w regionie, jak i w Polsce, ale nie możemy jeszcze ujawnić szczegółów. Możemy potwierdzić, że Polska, w której mamy już 10 centrów logistycznych, należy do naszych strategicznych rynków – powiedział dyrektor Sepesi w rozmowie z ISBnews w kuluarach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Dodał, że spółka będzie także zwiększać zatrudnienie w Polsce.
– Oferujemy konkurencyjne warunki zatrudnienia oraz możliwość pracy 4 dni w tygodniu. Oprócz naszych centrów logistycznych zatrudniamy w naszym Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku setki programistów, którzy dostarczają innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. Mamy również własne rozwiązania chmurowe, Amazon Web Services, które oferujemy naszym partnerom biznesowym – przyznał Sepesi.
Dyrektor zwrócił uwagę, że Amazon w ciągu kilku lat stał się jednym z największych inwestorów amerykańskich w Polsce i największym pracodawcą, zatrudniającym obecnie 23 tys. osób. – W tym roku zwiększyliśmy zatrudnienia, tworząc 5 tys. miejsc pracy – podkreślił.
Jak podał, w 2020 r. Amazon współpracował z około 2,5 tys. małymi i średnimi firmami z Polski.
– Poprzez nasz serwis sprzedają swoje towary w wielu krajach w Europie i na świecie. Ta współpraca się rozwija. Jednym z ryzyk, jakie firmy muszą wziąć pod uwagę to m.in. wydłużone terminy dostaw z Chin. Poza tym widzimy trend, w którym coraz więcej produktów zaczyna być produkowanych w Europie – podsumował.
Amazon działa w Polsce od 2014 r. i zatrudnia ponad 23 000 osób w dziesięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca), Gliwicach i Świebodzinie oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Amazon uruchomił w Polsce serwis Amazon.pl 2 marca 2021 r.
Źródło: ISBnews