fbpx
poniedziałek, 2 października, 2023
Strona głównaWiadomościAmazon płaci nowym pracownikom 3 tysiące funtów „bonusu powitalnego”

Amazon płaci nowym pracownikom 3 tysiące funtów „bonusu powitalnego”

-

Poszczególne oddziały amerykańskiej korporacji działające w Zjednoczonym Królestwie wypłacą nowym pracownikom od 1500 (w Leeds i Dunfermline), przez 2000 (w Weybridge) do 3000 (magazyn w Exter) funtów. Są to kwoty jednorazowego bonusu powitalnego – ponad regularne wynagrodzenie. Pensja na start dla początkujących, szeregowych pracowników wynosi ok. 1800 funtów miesięcznie. Firma chce bonusami skłonić 20 tysięcy osób do tymczasowego zatrudnienia się w jej oddziałach.

Wiele mniejszych firm również poszukuje ludzi do pracy. Nie mogą jednak konkurować warunkami i bonusami z gigantem elektronicznego handlu detalicznego. Dlatego już zapowiadają, że ich usługi oraz produkty mogą być trudniej dostępne.

Zbliżający się Black Friday i Święta Bożego Narodzenia będą ciężkim czasem dla Brytyjczyków. Obecne problemy z dostawami mogą się pogłębić w okresie zwiększonego popytu. Trudniej będzie zdobyć wiele produktów, które można było dotychczas kupić bez większego problemu. Mieszkańcy Wysp już są zachęcani do wcześniejszego zaopatrzenia się w niezbędne towary i prezenty.

TheGuardian.com

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również