fbpx
Strona głównaWiadomości„Biznesmeni dla młodych”, czyli jak zaszczepić w uczniach ducha przedsiębiorczości

„Biznesmeni dla młodych”, czyli jak zaszczepić w uczniach ducha przedsiębiorczości

-

Program jest inicjatywą dwóch organizacji pozarządowych: wyspecjalizowanej w szkoleniach, treningach i mentoringu Fundacji Instytut GEBO oraz katowickiej Fundacji GoodNetwork, która realizuje międzynarodowy program edukacyjny „Rozmawiasz-Pomagasz”, polegający na prowadzonych online wspólnych lekcjach i projektach edukacyjnych między szkołami w Polsce i szkołami lub organizacjami w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Ogólnopolski program „Biznesmeni dla młodych” będzie realizowany od marca. Adresowany jest do szkół średnich oraz ósmych klas szkół podstawowych. Spotkania z przedsiębiorcami będą odbywały się głównie online z udziałem jednej lub kilku klas. Zaproszeni biznesmeni opowiedzą uczniom o początkach swojej działalności, pierwszych sukcesach, ale także o porażkach i przeszkodach, jakie musieli pokonać w prowadzeniu biznesu.

– Największym walorem tych spotkań będzie ich praktyczność. Podczas spotkań młodzież ma szansę zdobyć cenną praktyczną wiedzę od osób, które osiągnęły zawodowe cele i chcą podzielić się przepisem na udany biznes. Młodzi będą poznawać sekrety biznesu od najlepszych, którzy przeszli długą drogę od startu, poprzez mozolne budowanie firmy, do sukcesu – wyjaśnia prezes Fundacji GoodNetwork Jacek Siatkowski.

Twórcy programu przekonują, iż cykliczne spotkania ze znanymi biznesmenami mają otworzyć młodym ludziom drzwi do świata przedsiębiorczości i wskazać drogę do sukcesu.

Zdaniem pomysłodawcy przedsięwzięcia, eksperta Fundacji Instytutu GEBO Zbyszka Dzideczka, młodzieży brakuje praktycznej wiedzy dotyczącej przedsiębiorczości. – Młodość to brawura, ale w biznesie potrzebna jest też ostrożność, wyobraźnia, aby własna firma nie przyniosła problemów z urzędem skarbowym i aby działalność nie zakończyła się bankructwem – tłumaczy ekspert, wskazując, iż „najtaniej jest uczyć się na cudzych błędach”.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są pod adresem poczty elektronicznej info@goodnetwork.pl. Może zgłosić się każda szkoła ponadpodstawowa oraz ósme klasy podstawówek.

PAP

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również