fbpx
Strona głównaWiadomościIle zarabiają prezesi największych amerykańskich firm?

Ile zarabiają prezesi największych amerykańskich firm?

-

Chociaż szef Tesli nie pobiera tradycyjnych wypłat, to otrzymuje pakiety akcji swojej firmy. W ostatnim roku były to papiery o wartości 6,7 mld dolarów.

Inny multimiliarder Warren Buffett otrzymuje pensje w wysokości 100 tysięcy dolarów rocznie, czyli niewiele więcej niż wynosi średnie wynagrodzenie (68 tysięcy dolarów) w jego firmie inwestycyjnej Berkshire Hathaway. Jednocześnie wartość jego całego majątku jest szacowana na 102 miliardy dolarów.

Jeżeli chodzi o różnice między zarobkami szefa, a pozostałych pracowników, to na drugim biegunie jest dyrektor generalny Coca- Coli James Quincey. Jego wynagrodzenie sięga 1,6 miliona dolarów rocznie. I to podstawowe uposażenie, bo z dodatkami i bonusami jest to ponad 10 razy więcej. Mediana w całej firmie to zaledwie 11 342 dolary. Oznacza to iż jego regularne wynagrodzenie jest o ponad 14 tysięcy procent wyższe od tego otrzymywanego przez poszczególnych pracowników i jest to największa różnica z wszystkich amerykańskich firm. Nie uwzględnia ona faktu iż znaczna część wziętych pod uwagę osób pracuje w niepełnym wymiarze godzin.

cnbc.com

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również