fbpx
Strona głównaWiadomościKonkurencja jest kluczem do rozwoju

Konkurencja jest kluczem do rozwoju

-

W liście do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i do wiceprzewodniczącej Margrethe Vestager napisano, że „optymalne warunki prowadzenia biznesu wymagają większej, a nie mniejszej konkurencji”. Sygnatariusze listu wskazują, że silna konkurencja zwiększa elastyczność i odporność gospodarki oraz zapobiega tworzeniu monopoli. Właśnie dlatego poziom interwencji publicznej powinien być w miarę możliwości systematycznie i stopniowo zmniejszany.

— Jednolity rynek unijny jest kluczem do utrzymania konkurencyjności. Choć wciąż funkcjonują na nim liczne bariery, stymuluje wydajność i innowacyjność europejskich firm. Jednak kluczową kwestią jest to, że wszystkie podmioty na nim funkcjonujące powinny działać i konkurować na równych warunkach — powiedziała w komunikacie Kinga Grafa, dyrektor Biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

Poza Konfederacją Lewiatan list do KE podpisały organizacje pracodawców z Finlandii (EK), Danii (DI), Norwegii (NHO), Szwecji (SN), Portugalii (CIP), Irlandii (IBEC) i Łotwy (LDDK).

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również