fbpx
Strona głównaWiadomościKwarantanna po powrocie z wakacji? Branża turystyczna protestuje i apeluje do rządu

Kwarantanna po powrocie z wakacji? Branża turystyczna protestuje i apeluje do rządu

-

– Protestujemy przede wszystkim przeciwko nagłemu wprowadzaniu zmian, bo to problem, który dotyka przedstawicieli branży turystycznej, ale też komplikuje życie klientom. Zmiany zostały ogłoszone 23 czerwca o 15:00, a weszły w życie o północy, każdy, kto przebywał za granicą, został postawiony w bardzo trudnej sytuacji. Tak szybki tryb wprowadzenia tych przepisów jest niezrozumiały – powiedział w programie „Money. To się liczy” Marcin Wujec, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

– Robi się to kosztem branży turystycznej, tej, która jest najbardziej dotknięta przez pandemię koronawirusa. Ledwie utrzymaliśmy swoje działalności, to się udało, olbrzymim wysiłkiem nie doszło do żadnych upadłości. Jednak takie zmiany trzeba wprowadzać po uzgodnieniach z branżą, nie nagle i bez rozmów. Oczekujemy od władz, by takie rzeczy były planowane. Akurat ten konkretny przypadek można przewidzieć i zaplanować wcześniej. Proszę się też wczuć w tych wszystkich, którzy wracają z wakacji i nie wykonują testu antygenowego i wracają do pracy, tylko do tej pracy nie wrócą, przez właśnie tak nagły tryb wprowadzania zmian – dodał.

Tymczasem, jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej”, pandemia nie jest już czynnikiem, który całkowicie odstrasza od wyjazdu, jak to było jeszcze w ubiegłe wakacje. Chęć wyjazdu deklaruje 46,6 proc. osób. Przed rokiem odsetek ten znacznie niższy i oscylował wokół 37,4 proc. Jednak, jak zauważa dziennik, obecny wynik i tak jest niższy niż jeszcze w maju, kiedy do wyjazdowych wakacji szykowało się ponad 48 proc. ankietowanych.

Wybieramy się głównie na wakacje w Polsce. Tak deklaruje 34,5 proc. ankietowanych. To i tak o 15 proc. więcej niż przed rokiem. Za granicę natomiast planuje wyjechać ponad 12 proc. To więcej niż przed rokiem (7,4 proc.), ale także mniej niż jeszcze przed dwoma miesiącami (13,6 proc.).

Źródła: PAP, money.pl

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również