fbpx
Strona głównaPlotkiNie możesz pozbyć się trądziku? Sprawdź co robisz źle!

Nie możesz pozbyć się trądziku? Sprawdź co robisz źle!

-

Masz już dość walki z niedoskonałościami twarzy? Trądzik Cię wykańcza? Nie poddawaj się – razem zawalczymy o piękniejszą cerę!

Jeśli masz na koncie szereg kuracji antytrądzikowych, a on za nic nie chce zniknąć, to nie ma co załamywać rąk. To nie koniec walki o piękną cerę. Trądzik jest złożonym problemem wielu ludzi. Żeby go zniwelować, trzeba zastosować rozmaite rozwiązania. Sprawdź co powinnaś zmienić, aby pozbyć się trądziku raz na zawsze.

Źródło/ Pinterest

Dlaczego mimo wszelakich walk, trądzik nie chce zniknąć z twarzy?

Jesz dużo tłustego jedzenia

Niezdrowa dieta to sojusznik trądziku. Jeśli zmagasz się z tym problemem skórnym, przyjrzyj się swojej diecie. Unikaj tłustych potraw i fast foodów. Im lżej na żołądku, tym gładsza buzia. Czas na zmianę nawyków żywieniowych!

Stres

Złość, stres, niepokój i negatywne emocje nie służą ani zdrowiu, ani urodzie. Jeśli Twoje dni są pełne napięć, musisz znaleźć sposób aby ukoić nerwy i się porządnie zrelaksować. Jeśli Twoje ciało i umysł będą odprężone, to szybciej pozbędziesz się trądziku.

Złe kosmetyki

Twoja kosmetyczka nie dopina się od antytrądzikowych preparatów? Jeśli po dłuższym czasie ich stosowanie nie widać efektów – wyrzuć je do kosza! Musisz szukać dalej idealnego preparatu do Twojej cery. Kosmetyczka czy dermatolog, na pewno Ci pomogą i doradzą w profesjonalny sposób.

Za częste mycie twarzy

Osoby walczące z trądzikiem, mają skłonność do częstego mysia twarzy. Są przekonani, że w ten sposób szybciej pozbędą się problemu. Dodatkowo kilka razy  dziennie używają toniku, czy żelu do mycia – to za dużo! ”Co za dużo, to niezdrowo” – poranne i wieczorne rytuały pielęgnacyjne zdecydowanie wystarczą. Jeśli czujesz potrzebę umycia buzi, spryskają ją wodą termalną, bądź różaną.

Rzadkie mysie włosów

Zdziwieni? Jeśli rzadko myjesz głowę, a tłuste kosmyki włosów, na których roi się od bakterii, dotykają twojej buzi, to nie pozbędziesz się trądziku. Tak więc mycie włosów, ma swoje powiązania z pielęgnacją twarzy (zwłaszcza jeśli nosisz grzywkę).

Daj znać czy rady okazały się przydatne.

Źródło/ Pinterest

 

Źródła/ Papilot, Pinterest

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również