fbpx
Strona głównaWiadomości„Nowy Start” – 15 mln zł na pomoc przedsiębiorcom, którzy chcą powrócić...

„Nowy Start” – 15 mln zł na pomoc przedsiębiorcom, którzy chcą powrócić do biznesu

-

W „Nowym Starcie” mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu 24 miesięcy i ponownie podjęli się prowadzenia firmy w okresie 6 miesięcy, przed dniem przystąpienia do projektu. Program pozwala na skorzystanie z indywidualnie dobranych szkoleń i warsztatów oraz z doradztwa poszkoleniowego prowadzonego przez ekspertów.
Celem działania jest zwiększenie posiadanych i nabycie nowych kompetencji w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych.

5 operatorów w „Nowym Starcie”

Aktualnie nabór jest prowadzony łącznie przez 5 Beneficjentów wyłonionych przez PARP we wcześniejszym naborze. Przedsiębiorcy mają możliwość wyboru jednego z pięciu projektów:
  • „Profesjonalny start”, realizowany przez EURO CAPITAL Doradztwo Gospodarcze – nabór trwa do 31 grudnia 2021 r.
  • „Akademia pozytywnej zmiany”, realizowany przez POLBI Sp. z. o.o. – nabór trwa do 31 grudnia 2022 r.
  • „Ster na cel”, realizowany przez AVSI POLSKA – nabór trwa do 30 listopada 2022 r.
  • „Drugi start – pewny sukces” , realizowany przez Centrum Doradztwa Finansowego – nabór trwa do 31 maja 2023 r.
  • „Restart: zmiany, które budują”, realizowany przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet – nabór trwa do 30 maja 2023 r.

– W ofercie Beneficjentów wszyscy przedsiębiorcy MŚP znajdą coś dla siebie, skrojonego dokładnie pod własne potrzeby. Możliwość profesjonalnego wsparcia, przeanalizowania swojej sytuacji z ekspertem czy skorzystania z wiedzy i doświadczeń innych motywuje i pozwala uwierzyć w siebie przy kolejnych projektach biznesowych. Projekty Beneficjentów cieszą się powodzeniem. W programie wzięły lub biorą już udział firmy województw: podkarpackiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego czy wielkopolskiego – mówi Sylwia Staniszewska z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach w PARP.

Szczegółowe informacje oraz kontakt do Beneficjentów znajdują się TUTAJ.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również