fbpx
Strona głównaWiadomościOto priorytety biznesu dla Unii Europejskiej

Oto priorytety biznesu dla Unii Europejskiej

-

Prezydencja Francji rozpocznie się 1 stycznia, a Paryż zapowiada, że chce się skupić zarówno na zapewnieniu bezpieczeństwa unijnym granicom, jak też kwestiom budżetowym oraz przygotowaniu gruntu pod cyfrową i zieloną transformację Europy. Organizacja BusinessEurope wskazała natomiast własne priorytety, na których UE powinna się skupić w najbliższych miesiącach.

Pierwszym z prioryretów jest przywrócenie wzrostu gospodarczego, poprzez skupienie się na ulepszaniu jednolitego rynku oraz eliminacji istniejących na nim barier. Poza tym, BusinessEurope chce, żeby UE rozwiązała problem z łańcuchami dostaw oraz inflacją, np. przez uproszczenie procedur celnych. Federacje biznesowe chcą też, aby ambicje klimatyczne Europy szły w rękę z interesami przedsiębiorców oraz sprzyjały konkurencyjności europejskich firm.

BusinessEurope apeluje też do Francji, aby stworzyła grunt pod innowacje, które są kluczowe dla cyfryzacji.
„Posiadanie sprzyjających innowacjom ram prawnych w kwestiach cyfrowych jest również niezbędne do zmobilizowania inwestycji potrzebnych do transformacji cyfrowej. Cyfryzacja powinna być skoncentrowana na człowieku i przynosić korzyści całemu społeczeństwu, ale równocześnie nie możemy, poprzez nadmierne regulowanie, hamować innowacji” – napisano w komunikacie publikowanym przez Konfederację Lewiatan.

Według biznesu sektor finansowy UE musi być w stanie sfinansować ożywienie gospodarcze oraz zieloną i cyfrową transformację, bo dziś dostęp do finansowania i stabilność rynku finansowego są ważniejsze niż kiedykolwiek. BusinessEurope chce też, aby UE dbała o utrzymanie atrakcyjności Europy, jako miejsca do inwestowania i lokowania tu swoich interesów przez największe korporacje. W końcu biznes apeluje o dbałość o warunki dla handlu, który jest kluczem dla ożywienia gospodarczego.
„UE powinna pozostać wiodącym globalnie partnerem handlowym, promującym zrównoważony i oparty na zasadach handel, przy jednoczesnym wspieraniu i otwieraniu nowych możliwości handlowych i inwestycyjnych dla firm europejskich” – podkreślono.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Poprzedni artykułZ frontu walki klasowej
Następny artykułCovid uderzy w środowisko?

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również