fbpx
Strona głównaWiadomościPFR liczy na 2,5 mld zł zaangażowania funduszy VC w Polsce w...

PFR liczy na 2,5 mld zł zaangażowania funduszy VC w Polsce w tym roku

-

– Rok 2021 będzie bardzo ważny, jeśli chodzi o zaangażowanie się funduszy ventures capital na polskim rynku. Wielkość zaangażowania finansowego oceniam na ok. 2,5 mld zł. To dużo zważywszy, że jeszcze nie tak dawno poziom zaangażowania funduszy był na poziomie ledwie 200 mln zł rocznie. Polski rynek dojrzewa, coraz większe podmioty pozyskują w ten sposób kapitał – powiedział Borys podczas konferencji Impact’21 w Poznaniu.

– My jako PFR jesteśmy i nadal chcemy być aktywni. 45 dedykowanych funduszy z naszej grupy zaangażowało się już w około 350 firm. Potencjał jest nadal duży i PFR jako tzw. „fundusz funduszy” chce nadal inwestować na tym polu – dodał.

Wcześniej w tym miesiącu PFR Ventures podało – na podstawie raportu przygotowanego z Inovo Venture Partners – że wartość inwestycji VC w Polsce wyniosła 582 mln zł w III kw. 2021 r. Łącznie w pierwszych trzech kwartałach polskie startupy pozyskały od inwestorów łącznie 1,76 mld zł.

W III kw. przeprowadzono 110 transakcji, z czego 47 to inwestycje z udziałem funduszy PFR Ventures. W III kwartale zapewniły one blisko 50% kapitału dla innowacyjnych przedsiębiorstw.

PFR Ventures to spółka zarządzająca funduszami funduszy, które wspólnie z inwestorami prywatnymi, aniołami biznesu i korporacjami inwestuje w fundusze Venture Capital oraz Private Equity. Celem PFR Ventures jest zasilenie tym kapitałem polskich, innowacyjnych przedsiębiorstw na różnych etapach rozwoju. PFR Ventures posiada obecnie w swoim portfelu ponad 50 funduszy, które dokonały ponad 400 inwestycji.

Źródło: ISBnews

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również