fbpx
Strona głównaWiadomościPolskie firmy mało ufne wobec technologii

Polskie firmy mało ufne wobec technologii

-

Aktualnie większość firm z regionu uważa model pracy hybrydowej za problematyczny oraz przejściowy i generalnie oczekuje się powrotu pracowników do biur. W Polsce plany przywrócenia pracy stacjonarnej zadeklarowało 34 proc. przedsiębiorców, którzy chcą to zrobić, gdy tylko będzie to możliwe.

– Wynika to m.in. z tego, że nie wszystkie przedsiębiorstwa dysponują odpowiednim sprzętem, który pozwala całkowicie przejść na pracę zdalną. Problem ten dotyczy głównie średnich firm, podczas gdy większość tych dużych poczyniło odpowiednie inwestycje – powiedział dyrektor marketingu i sprzedaży w Canon Polska Michał Łepkowski.

Badanie wykazało, że do skutecznej pracy zdalnej potrzebne są odpowiednie narzędzia i przełożyło się to na zakupy nowego sprzętu w wielu przedsiębiorstwach. Firmy zwiększyły również zainteresowanie tematem cyberbezpieczeństwa, ale nie zawsze przekładało się to na realne działania, bo w Polsce aż 45 proc. przedsiębiorców nie ufa rozwiązaniom chmurowym, a według ekspertów to właśnie takie rozwiązania są najbezpieczniejsze w pracy z firmowymi dokumentami.

– Wywołane przez pandemię przyspieszenie w cyfryzacji jest procesem, który coraz bardziej będzie determinował życie organizacji. Dlatego tak ważne jest edukowanie przedsiębiorców, że transformacja cyfrowa jest konieczna, by zachować konkurencyjność na rynku. Oczywiście to będzie wymagało poczynienia przez nich inwestycji, które jednak zwrócą się w przyszłości w postaci nowoczesnej, dobrze prosperującej firmy – podsumował Michał Łepkowski z Canon Polska.

Źródło: PAP

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również