fbpx
Strona głównaWiadomościPolskie firmy nie garną się do redukcji CO2

Polskie firmy nie garną się do redukcji CO2

-

Serwis powołuje się na raport Fundacji Instrat, który mówi, że póki co tylko 13 spośród 140 największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie przyjęło tzw. cele klimatyczne. To zaledwie 9 proc. firm z indeksów: WIG20, mWIG40 i sWIG80. „Business Insider” zaznacza, że to słaby wynik w porównaniu do najbardziej rozwiniętych rynków kapitałowych. Wśród firm znajdujących się na amerykańskiej liście Fortune 500 aż 60 proc. ogłosiło cele klimatyczne, a w przypadku niemieckiego indeksu DAX30 jest to aż 86 proc. firm.

Jeśli chodzi o polskie firmy, które ustaliły plany redukcji emisji CO2 we własnym zakresie, są to m.in. PKO BP, Pekao, BNP Paribas, Bank Ochrony Środowiska, PZU, PGE, Grupa Azoty oraz ORLEN. W tym gronie jest też Santander Bank Polska i Orange Polska, ale te spółki są częścią międzynarodowych korporacji, które mają wyznaczone cele przez globalne centrale. „Business Insider” wskazuje, że plany ogłoszenia celów klimatycznych mają trzy spółki: Cyfrowy Polsat, Echo Investment i KGHM.

Według „Business Insider”, powodami takiego stanu rzeczy jest m.in. niska presja ze strony interesariuszy oraz brak zachęt regulacyjnych.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również