fbpx
Strona głównaWiadomościRuszyły pożyczki dla małopolskich firm turystycznych dotkniętych koronakryzysem

Ruszyły pożyczki dla małopolskich firm turystycznych dotkniętych koronakryzysem

-

Na wsparcie firm sektora MŚP zarezerwowano 28 mln zł. Podstawowy warunek starania się o finansowanie jest taki, że przedsiębiorca odnotował, w efekcie pandemicznego kryzysu, spadek obrotów o co najmniej 75 proc. Dokładniej zaś: uzasadnieniem dla przyznania pożyczki jest ciężka sytuacja firmy lub spadek obrotów gospodarczych (o co najmniej 75 proc.) w okresie grudzień 2020–luty 2021 w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.
Dodatkowym warunkiem jest, by przedsiębiorca działał na rynku dłużej niż dwa lata oraz na koniec 2019 r. nie znajdował się w trudnej sytuacji finansowej.

– Pożyczka turystyczna to realne wsparcie dla przedsiębiorców z naszego regionu, którzy na skutek COVID-19 zostali mocno poturbowani finansowo. Chcemy, by jak najszybciej mogli powrócić do stanu sprzed pandemii i na nowo rozwijać skrzydła w biznesie, a co za tym idzie tworzyć nowe miejsca pracy dla Małopolan – powiedział TVP3 Witold Kozłowski, marszałek Małopolski.

Wnioski mogą już składać firmy, które posiadają siedzibę lub oddział zarejestrowany na terenie województwa małopolskiego.

Atrakcyjne zasady wsparcia

Pożyczki są niskooprocentowane, a wysokość oprocentowania zależy głównie od sytuacji pożyczkobiorcy. Nie ma żadnych dodatkowych opłat ani prowizji, jak to się zdarza np. w bankach. Pożyczkę obrotową firma może zaciągnąć na kwotę do 500 tys. zł, inwestycyjną – do 1 mln zł, a tzw. obrotowo-inwestycyjną – także do 1 mln zł. Udzielane są na okres maksimum 84 miesięcy; z możliwą karencją spłaty do 12 miesięcy.
Nie jest wymagany wkład własny przedsiębiorcy.
Ponieważ w przyznawaniu pożyczek pośredniczy Polski Fundusz Rozwoju (PFR), do przeczytania szczegółowych warunków finansowania, w tym zapoznania się z potrzebnymi dokumentami które muszą towarzyszyć złożonemu wnioskowi (można je przesłać w formie elektronicznej), zapraszamy na portal PFR.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również