fbpx
Strona głównaWiadomościStawka większa niż biznes – zapraszamy na VIII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Stawka większa niż biznes – zapraszamy na VIII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

-

– Nie tylko wdrożenie nowych modeli biznesowych czy innowacyjnej strategii rozwoju wzmacnia konkurencyjność przedsiębiorstwa. Warto zadbać zarówno o profesjonalizację biznesu, jak i profesjonalizację rodziny. Dlatego długowieczne firmy rodzinne coraz częściej wprowadzają mechanizmy ładu i spisują konstytucję – w Niemczech aż 35% biznesów spisało ten dokument, a kolejne 17% planuje to zrobić w przyszłości. Również w Polsce coraz więcej rodzin decyduje się uregulowanie relacji między biznesem rodzinnym a rodziną biznesową – mówi dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego oraz inicjator Kongresu.

Podczas kongresu odbędzie się merytoryczna dyskusja pokazująca praktyczne aspekty zbudowania takich mechanizmów, które mogą byś inspiracją dla średnich i dużych biznesów rodzinnych. Właściciele firmy Kross opowiedzą o własnych doświadczeniach i praktykach w budowaniu nadzoru właścicielskiego i profesjonalizacji w zakresie ładu korporacyjnego oraz rodzinnego z przedstawicielami rodziny właścicielskiej. Unikatowe spojrzenie z różnych perspektyw przedstawią Zbigniew Sosnowski – twórca i założycie marki Kross, Kacper Sosnowski – wiceprezes rozwoju biznesu oraz Filip Wojciechowski – prezes zarządu i Piotr Nowjalis – przewodniczącym rady nadzorczej.

O odpowiedzialnym budowaniu biznesu na pokolenia oraz wartości dodanej, jaką wniósł do rodzinnego przedsiębiorstwa, opowie dr Adam Mokrysz, Prezes Grupy Mokate. Natomiast temat odpowiedzialnego przywództwa kobiet w firmach rodzinnych przybliży Barbara Woźniak – pełniąca funkcję prezesa i dyrektora sprzedaży w spółkach Ovotek i Eggs Product, należących do Grupy Woźniak. O kulturze organizacyjnej firmy rodzinnej, która stanowi kreatywną siłę w kryzysie, opowiedzą ojciec i córka – mentor i sukcesorka Pałuckiej Drukarni Opakowań – Karolina Olejniczak i Włodzimierz Olejniczak. Zamknięcie Kongresu należy do Romana Wieczorka, byłego Prezesa Zarządu Firmy Skanska Polska oraz – pierwszego i jedynego Polaka – członka zarządu Światowego Grupy SKANSKA w Sztokholmie, jednej z największych firm budowlano – deweloperskich na świecie. Roman znalazł się w bardzo wąskim gronie Polaków, którzy zasiadali w zarządach firm z listy Fortune 500, jest liderem o międzynarodowym doświadczeniu, mentorem wielu sukcesorów i managerów, którzy chcą świadomie kształtować swoje życie.

VIII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych to wydarzenie, na którym spotykają się właściciele firm rodzinnych wraz z sukcesorami, aby porozmawiać o swoich biznesach, podzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz zainspirować siebie i innych. Dwudniowe wydarzenie poprowadzą dr Adrianna Lewandowska oraz prof. Maciej Stradomski – Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Biznesu Rodzinnego.

Każdego dnia odbędą się indywidualne prelekcje oraz moderowane przez ekspertów panele dyskusyjne, w których wezmą udział polscy przedsiębiorcy rodzinni. Przedsiębiorcy będą dyskutować o m.in.: transparentnych zasadach funkcjonowania firm rodzinnych, fundacjach rodzinnych, alternatywnych zewnętrznych źródłach finansowania inwestycji i budowaniu mechanizmów ładu nadzorczego.

Oprócz prelekcji i paneli dyskusyjnych zaplanowane jest także uroczyste wyróżnienie i nagrodzenie najbardziej wrażliwych społecznie firm rodzinnych nominowanych w Konkursie Firma Rodzinna Roku. Następnie właściciele nagrodzonych przedsiębiorstw wezmą udział w dyskusji na temat skutecznej strategii i rozwoju firmy w oparciu o wartości rodziny biznesowej oraz świadomego dbania o dobro i rozwój pracowników oraz otoczenia biznesowego.

W części wieczornej kongresu, uczestnicy spotkają się ponownie z rodziną Smarczyńskich przechodzącą sukcesję – w spektaklu performatywnym „W rodzinnym zwierciadle” cz. II.

Szczegółowy program kongresu dostępny jest na stronie: https://kongresfirmrodzinnych.pl/

Instytut Biznesu Rodzinnego to Centrum Wiedzy o Firmach Rodzinnych w Polsce i za granicą. Wiodącą misją działań Instytutu jest profesjonalizacja polskich przedsiębiorstw rodzinnych poprzez doradztwo w zakresie procesu sukcesji, strategii międzypokoleniowych i Konstytucji Firm Rodzinnych, szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, prowadzenie i publikowanie wyników badań naukowych oraz wymianę doświadczeń krajowych i zagranicznych. Każdego roku Instytut organizuje szereg wydarzeń́ dedykowanych firmom rodzinnym, które zawsze są unikatową platformą wymiany doświadczeń́ i okazją do nawiązania bezcennych relacji biznesowych.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również