fbpx
Strona głównaWiadomościW Czechach powstał NAJDŁUŻSZY most wiszący na ŚWIECIE

W Czechach powstał NAJDŁUŻSZY most wiszący na ŚWIECIE

-

W czeskich Górach Orlickich powstał najdłuższy most wiszący na świecie. Ma 721 metrów długości. Uroczyste otwarcie w piątek.

Najdłuższy most świata

Czesi jako część szlaku turystycznego postanowili zbudować gigantyczny most wiszący. Mierzy on 721 metrów długości i jest jednokierunkowy. Połączył w ten sposób dwie góry i ma się stać popularną atrakcją turystyczną. Jest ciekawszą alternatywą dla kolejki linowej. Z mostu będzie można podziwiać wspaniałe widoki gór choć nie za darmo.

Wstęp na most będzie kosztował w przeliczeniu 75 złotych. Z rezerwacją będzie to nieco tańsze. W jednym momencie na moście będzie mogło przebywać do 200 osób na raz. Jest to wielkie osiągnięcie inżynierii. Dla Polaków którzy zechcą się tam wybrać można bez problemu dostać się tam przez polską granicę. Lokalny kurort zainwestował w projekt aby odzyskać turystów po pandemii.

Turystyka w cieniu Koronawirusa

Branża turystyczna ucierpiała w sposób monumentalny w wyniku pandemii. Podróże zagraniczne praktycznie zanikły kompletnie i regiony oraz całe kraje oparte na turystyce cierpiały z tego powodu. W Polsce rząd wspomógł turystykę poprzez wydawanie tzw. bonu turystycznego jednak ta branża dalej nie odrobiła strat po pandemii. Niektóre kraje stawiają na marketing jako sposób na odzyskanie klientów jednak w obecnym klimacie będzie to ciężkie. Zwłaszcza że światowy kryzys gospodarczy nie sprzyja wydawaniu pieniędzy na wakacje.

Czesi postawili na stworzenie nowej atrakcji która przyciągnie turystów. Jest to ekscentryczny ale nie bezsensowny pomysł. Wiele państw ma na swoim terytorium sztucznie zbudowane atrakcje turystyczne i działają one przyciągając wizytujących. W naszym kraju tego typu atrakcji nie ma. Polska jest pięknym krajem zarówno naturalnie jak i historycznie jednak nie inwestowaliśmy w bardziej nowoczesne atrakcje. Być może w przyszłości się to zmieni.

Źródło: PAP

 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również