fbpx
Strona głównaWiadomościWarunki dla biznesu są coraz gorsze

Warunki dla biznesu są coraz gorsze

-

Taką opinię wyraziło aż 67 proc. przebadanych. Z kolei 27 proc. nie zauważyło znaczącej zmiany, a dla 6 proc. warunki te miały się poprawić. Na pogorszenie warunków do prowadzenia biznesu narzeka 65 proc. firm małych, 72 proc. średnich i 62 proc. dużych.

„Nastroje przedsiębiorców dotyczące prowadzenia firmy w kontekście biznesowym są niekorzystne. 55 proc. firm ma negatywne nastawienie do prowadzenia biznesu w 2021 roku. Tak uważa 57 proc. średnich, 55 proc. małych i 54 proc. dużych firm. Pozytywne nastawienie sygnalizuje tylko 41 proc. respondentów. Większymi optymistami są duże firmy. 46 proc. spośród nich ma pozytywne nastawienie do prowadzenia biznesu w tym roku. Natomiast odsetek firm średnich, które myślą podobnie, wynosi 41 proc.” – napisano w komunikacie na stronie Konfederacji Lewiatan.

Przedsiębiorcy zostali też zapytani, co myślą o prowadzeniu firmy w kontekście zmian w prawie i działań administracji. Aż 65 proc. przedsiębiorstw obawia się takich zmian. Niespełna jedna trzecia firm ma pozytywne nastawienie.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również