fbpx
Strona głównaZdrowieWielka gwiazda TVN o traumie przekwitania. "To jest okropne"

Wielka gwiazda TVN o traumie przekwitania. „To jest okropne”

-

Agata Młynarska, jedna z największych gwiazd TVN, podzieliła się swoimi doświadczeniami z czasu, gdy przechodziła menopauzę. Ciarki przechodzą po plecach, gdy słucha się wynurzeń Młynarskiej.

57-letnia dziennikarka bardzo ciężko przechodziła menopauzę. Na Instagramie wyznała, że menopauza zdewastowała jej ciało. Jak powiedziała, odkąd zaczęła przekwitać, to należało wziąć strzelbę i się zastrzelić, tak było źle. W rozmowie z ginekolog Martyną Sikorą dziennikarka potwierdziła jej słowa i przyznała się do potów nocnych, suchości w pochwie i wielu innych objawów.

– Zanim zasnęłam, przewracałam się z boku na bok. Kiedy zasnęłam, to bardzo szybko się budziłam na siku. To jest ważny temat, bo w trakcie menopauzy częściej sikamy – wyznała Młynarska.

Jednak tym, co dobiło Młynarską, było szybkie tycie. Tłuszcz zaczął pojawiać się głównie na brzuchu, jak u facetów, gdyż po wygaszeniu się estrogenów, uaktywniły się androgeny.

– To było okropne uczucie, gdy zorientowałam się, że moje ciało przestało mnie słuchać – podkreśliła.

Młynarska ujawniła również, że przez menopauzę rozpadło się kilka związków jej koleżanek.

Sex-shop na menopauzę

Młynarska w końcu zaczęła uspokajać kobiety i podkreśliła, że istnieją sposoby radzenia sobie z menopauzą.

– Od naturalnych metod, po hormonalną terapię zastępczą, zabiegi ginekologiczne, no i oczywiście dobór diety z fachowcem, dobór ruchu, wsparcie psychologa, seksuologa, sex-shopy. Jest bardzo dużo fajnych miejsc, w których można uzyskać pomoc – powiedziała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Satipharm Polska (@satipharm_polska)

Źródło: Instagram

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również