fbpx
Strona głównaZdrowieZażywała duże dawki witaminy D. Zobacz, co zszokowało lekarzy!

Zażywała duże dawki witaminy D. Zobacz, co zszokowało lekarzy!

-

Bydgoski endokrynolog lek. Szymon Suwała przestrzegł przed zażywaniem końskich dawek witaminy D. Lekarz w ostatni czasie miał do czynienia z trudnym przypadkiem kobiety, która przedawkowała witaminę D.

Do dr. Suwały zgłosiła się 40-letnia pacjentka, która uskarżała się na osłabienie, kłopoty z sercem, wielomocz, a także uporczywe bóle w niemal każdej części ciała. Okazało się, że kobieta ma hiperkalcemię, czyli zbyt duże stężenie wapnia we krwi. Lekarz szybko ustalił przyczyny nadmiaru wapnia w organizmie kobiety.

Rady guru medycyny alternatywnej

Okazało się, że kobieta cierpi tak naprawdę przez rady, jakie udzielał w internecie znany propagator medycyny alternatywnej. Kobieta przyznała się, że codziennie przyjmowała aż 50 tys. j. witaminy D, w formie preparatu łączonego dla koni, wraz z K2MK7. Taką kurację polecił jej znajomy pielęgniarz, który z kolei zainspirował się radami wspomnianego guru.

Lekarz musiał skierować kobietę do szpitala, mimo, że ta broniła się przed tym rękami i nogami. Badania krwi wykazały, że kobieta miała stężenie witaminy D w wysokości 420 ng/ml, podczas gdy poziom optymalny to 30-50 ng/ml! Ponadto u kobiety stwierdzono chorobę wrzodową żołądka, kamicę nerkową, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia neurologiczne, a także zaburzenia funkcji trzustki. Wszystkie te schorzenia były wywołane hiperkalcemią, która z kolei została wywołana przedawkowaniem witaminy D.

Lekarz zaapelował, by podchodzić do suplementacji witamin z należytą ostrożnością.

– Wykorzystujmy preparaty przeznaczone dla ludzi w zdroworozsądkowych, nie absurdalnych dawkach – witaminy, w tym D3, również można przedawkować! – ostrzegł dr Suwała.

Źródło: Twitter

 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również