fbpx
Strona głównaWiadomościAllegro wchodzi do Czech

Allegro wchodzi do Czech

-

Przejmowany biznes obejmuje aktywa e-commerce Grupy Mall oraz aktywa logistyczne WEDO w Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, na Węgrzech i w Polsce.

– Wspólnie z Grupą Mall będziemy mogli nie tylko podnieść jakość codziennego życia 18 mln klientów, których już obsługujemy, ale także dotrzeć z naszą ofertą do innych części Europy. Kupujący będą mogli liczyć na lepszy wybór, atrakcyjne ceny i większą wygodę, a wspólna baza około 135 tys. sprzedawców pozwoli wystawić ofertę na platformie i sprzedawać w całym regionie. Na Allegro mamy już najlepszy i najbardziej konkurencyjny wybór ofert w regionie. Przygotowujemy też wiele wersji językowych naszej platformy i narzędzia wsparcia w prowadzeniu sprzedaży na rynkach zagranicznych. Po połączeniu z Grupą Mall nasza pozycja w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech i Chorwacji, czyli na rynku detalicznym o wartości ponad 1,1 bln zł obejmującym ponad 70 mln konsumentów, pozwoli nam stworzyć silny, międzynarodowy zespół w obszarach technologii, e-commerce i logistyki – wyjaśnił prezes Allegro François Nuyts.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce, z której każdego miesiąca korzysta 21 mln internautów, czyli 78 proc. wszystkich użytkowników internetu w Polsce. W październiku 2016 r. Allegro zostało przejęte przez fundusze Cinven, Permira i Mid Europa, a w październiku 2020 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Źródło: ISBnews

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również