fbpx
Strona głównaZdrowieCoraz więcej Polaków kupuje prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Coraz więcej Polaków kupuje prywatne ubezpieczenia zdrowotne

-

W efekie ubezpieczenia zdrowotne po II kwartale ma ponad 3,5 mln Polaków. Jak informuje Polska Izba Ubezpieczeń po II kwartale o 5,5 proc. wzrosła wartość składki przypisanej brutto, która wyniosła 526,8 mln złotych.

‒ Zauważamy wzrost zainteresowania zdrowiem wśród Polaków. To pokazuje nie tylko zwiększona liczba polis, ale także liczba badań, wizyt stacjonarnych i wykonywanych badań profilaktycznych – podsumowuje Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

W komunikacie prasowym napisano również, że innym „godnym odnotowania trendem jest zauważalny wzrost troski pracodawców o zdrowie pracowników. Poprzez zapewnienie im ubezpieczenia zdrowotnego lub poszerzenia obowiązkowej medycyny pracy o pakiety diagnostyczne, pogłębioną profilaktykę górnych dróg oddechowych i często dostęp do teleporad”.

Wzrost liczby prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych to efekt obaw Polaków o zdrowie swoje i najbliższych. Polacy najbardziej boją się braku dostępu do opieki medycznej, a w lutym 2021 roku taki niepokój zadeklarowało aż 71 proc. ankietowanych. To o 5 pkt proc. więcej niż rok wcześniej, na co najpewniej wpłynęła pandemia Covid-19.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również