fbpx
Strona głównaPlotkiCzy ciąża bez mdłości przebiega prawidłowo?!

Czy ciąża bez mdłości przebiega prawidłowo?!

-

Mdłości w stanie błogosławionym to wynik prawidłowego wzrostu hormonu Beta hCG. Jednak brak mdłości wcale nie oznacza, że coś jest nie tak. Wiele kobiet dobrze Zosi pierwszy trymestr ciąży, a brak nudności nie powinno niepokoić.

Kobieta, która jest w ciąży i nie ma przykrych objawów typowych dla pierwszego trymestru: mdłości, wymiotów, wstrętu do zapachów – jest szczęściarą. Brak mdłości w ciąży bardzo rzadko wiąże się z jakimiś powikłaniami. Z reguły jest to kwestia mocno indywidualna.

Źródło/ Pinterest

Mówi się, że mdłości to nieuchronny element stanu błogosławionego. Ich pojawienie się, jest oznaką wzrostu hormonu ciążowego, który odpowiada za prawidłowy przebieg ciąży. Jest to normalny, książkowy objaw, zatem wiele kobiet zamartwia się jeśli nie czują nieprzyjemnych, ciążowych, dolegliwości – zwłaszcza  w pierwszym trymestrze.

W skrajnych przypadkach kobieta nie odczuwa mdłości, ponieważ hormon hCG wzrasta za wolno, co może doprowadzić do poronienia. Jednak w większości przypadków, brak nudności nie oznacza nic złego, a ciąża przebiega prawidłowo. Jeżeli ciężarna czuje niepokój z tego powodu, najlepiej udać się do lekarza prowadzącego, który przeprowadzi stosowne badania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Warto pamiętać także, że jeżeli w pierwszym trymestrze nie mamy mdłości, to nie oznacza to ,że nie dopadną one później.

Każda ciąża jest inna

Każda ciąża, tak jak każda mama – jest inna. Kobiety mogą inaczej reagować na zmiany pojawiające się w jej organizmie z powodu ciąży. Jedne mają wrażliwszy organizm i będą bardziej odczuwały zmiany i burzę hormonów. Inne z kolei mogą nie odczuwać zbyt wielu zmian, prócz powiększającego się brzuszka.

Brak mdłości nie powinien zatem niepokoić. Jeśli jednak zamartwiasz się z tego powodu, udaj się do swojego lekarza, który odpowiednio przeprowadzi Cię przez wszelkie wątpliwości.  Jeśli wszystko jest w porządku, a Ty nie czujesz przykrych objawów – ciesz się! Jesteś szczęściarą. Jeśli jednak dolegliwości Cię męczą pamiętaj, że miną i organizm troszkę przyzwyczai się do tego odmiennego stanu.

Źródło/ Pinterest

 

Źródła/ Papilot, Pinterest

 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również