fbpx
Strona głównaZdrowiePodrożeje produkcja leków

Podrożeje produkcja leków

-

Krzysztof Kopeć w rozmowie z PAP wyjaśnił, że będzie to skutek wzrostu cen energii oraz materiału, ale też przyspieszającej inflacji i zmiany kursu walut.
— Przy zachowaniu tych samych cen trudno wygenerować odpowiedni zysk, niezbędny do dalszych inwestycji i prowadzenia badań. Poza tym Chiny zrobią wszystko, aby utrzymać pozycję monopolisty produkcji farmaceutycznej. Pokazują to ostatnie próby uniezależnienia się Indii, które importują około 70 proc. całkowitego zapotrzebowania surowca na leki z Chin – powiedział prezes PZPPF. — Program inwestycyjny premiera Narendry Modiego przewiduje, że Indie za 3-4 lata uniezależnią się od Państwa Środka w produkcji substancji niezbędnych do wytwarzania leków i rozpoczną eksport na cały świat, co osłabi chińską dominację na rynkach zagranicznych — dodał.

W związku z powyższym Kopeć przyznał, że nieunikniony jest też wzrost cen samych leków, co na pewno odczują pacjenci. Z drugiej strony mają rosnąć środki na służbę zdrowia, a więc też na refundację leków.

Źródło: PAP

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również