fbpx
Strona głównaWiadomościRekordowe zainteresowanie warsztatami offshore

Rekordowe zainteresowanie warsztatami offshore

-

W warsztatach wzięli udział przedstawiciele PGE, PGE Baltica, jak również duńskiej firmy Ørsted. Wydarzenie zgromadziło blisko 500 firm, z których ponad 400 stanowiły firmy krajowe. Podczas warsztatów uczestnicy mogli m.in.: zapoznać się z harmonogramem inwestycji PGE w morskie farmy wiatrowe, zakresem prowadzonych prac oraz planami rozwoju infrastruktury portowej. Został również zaprezentowany portal zakupowy PGE, tak żeby ułatwić potencjalnym wykonawcom uczestnictwo w przetargach organizowanych przez Polską Grupę Energetyczną. Została stworzona również możliwość wpisania się do bazy potencjalnych dostawców PGE. Zaprezentowane zostały również przykłady budowania lokalnego łańcucha dostaw przez duńskiego partnera PGE – firmę Ørsted.

To nie pierwsze warsztaty z potencjalnymi wykonawcami. PGE zrealizowała już także spotkania z firmami zainteresowanymi udziałem w postępowaniach z obszaru ciepłownictwa i lądowej energetyki wiatrowej.

W planach Grupa ma kolejne spotkania z potencjalnymi kontrahentami z branży morskiej energetyki wiatrowej, aby na bieżąco informować i zachęcać ich do udziału w projekcie offshore. Spółka zapewnia, że na bieżąco będzie publikować informacje o toczących się procesach inwestycyjnych i zakupowych skierowanych na rynek, jak również zapewni otwarty dostęp do udziału w tych procesach przez każdego zainteresowanego wykonawcę.

– PGE jest liderem procesu transformacji energetycznej w Polsce oraz kreatorem rozwoju krajowych kompetencji w obszarze offshoru. Celem spółki jest stworzenie lokalnego łańcucha dostaw, który przyczyni się do wsparcia krajowych przedsiębiorców i tym samym da impuls polskiej gospodarce. Kontrakty w modelu offshore będą realizowane w oparciu o polskie regulacje prawne, co znacząco ułatwi krajowym przedsiębiorcom proces realizacji takich umów i znacząco zmniejszy koszty operacyjne ubiegania się o takie kontrakty – tłumaczą przedstawiciele Grupy.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również