fbpx
Strona głównaFelietonyCukiernik Nie SłodziSzwajcarzy przeciwko dotowaniu lokalnych mediów

Szwajcarzy przeciwko dotowaniu lokalnych mediów

-

Przeciwko temu pomysłowi opowiedziało się 54,56 proc. głosujących w referendum Szwajcarów. Co ciekawe, większość głosujących we francuskojęzycznych kantonach opowiedziało się za inicjatywą, a większość w niemieckojęzycznych – przeciwko.

Jak informuje serwis EURACTIV.pl w ten sposób szwajcarski rząd chciał dofinansować lokalne prywatne media kwotą 151 mln CHF. Chodzi o to, że coraz bardziej tracą one reklamodawców na rzecz dużych podmiotów internetowych. Władze argumentowały, że „lokalne media, choć często niedochodowe, pełnią bardzo ważną funkcję, integrując regionalne społeczności i dostarczając informacji nieobecnych w dużych, ogólnokrajowych mediach”.

Jednak przeciwnicy pomysłu wsparcia mediów pieniędzmi podatników obawiali się, że będzie to w istocie zawoalowana forma przejęcia nad regionalnymi gazetami lub stacjami radiowymi kontroli przez państwo.

– Większość uważa, że prawdopodobnie przekazuje się zbyt dużo pieniędzy mediom, a wielu zgodziło się z argumentem, że propozycja faworyzuje dużych wydawców – powiedziała minister komunikacji Simonetta Sommaruga na konferencji prasowej.

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również