fbpx
Strona głównaPlotkiDziennikarz TVN przechytrzył Polskę. Poślubił partnera w Austrii

Dziennikarz TVN przechytrzył Polskę. Poślubił partnera w Austrii

-

13 maja w Wiedniu dziennikarz Faktów TVN Michał Tracz wziął ślub ze swoim partnerem. Ponieważ śluby homoseksualistów są w Polsce nielegalne, można uznać, że dziennikarz przechytrzył Polskę.

 

Według relacji jednego ze świadków ślubu, po ceremonii, która odbyła się w piątek, para udała się do wesołego miasteczka, a następnie wróciła do Warszawy, gdzie w sobotę, w modnej restauracji odbyło się wesele, które miało charakter prywatny. Imprezę poprowadził Mariusz Szczygieł, a bawiło się na niej wiele gwiazd, m.in. Katarzyna Kolenda-Zaleska, Arleta Zalewska, Piotr Jacoń, Marta Kuligowska, czy Radomir Wit.

Na przyjęciu weselnym zaprezentowano gościom film z uroczystości w Austrii. Wielu gości wyraziło nadzieję, że przyjdzie czas, że państwo polskie przychylnie spojrzy na pary jednopłciowe i takie śluby będą mogły odbywać się również w Polsce.

TVN24 najwyraźniej staje się przystanią dla dziennikarzy o homoseksualnej orientacji. Nie tak dawno inna dziennikarka tej stacji Marta Warchoł dokonała coming outu. Na jej instagramowym profilu pojawiło się zdjęcie z ukochaną, którą jest… koleżanka z pracy.

 

Przechytrzyli państwo polskie

Jeden z gości weselnych Mariusz Szczygieł, napisał, że para przechytrzyła Polskę, gdyż partnerzy sądownie zmienili swoje nazwiska dodając do swojego nazwiska – nazwisko partnera. Zmiana nazwisk była zaskoczeniem zarówno dla gości, jak i dla rodziców młodej pary.

Chyba po tej informacji i pokazaniu na ekranie ich dowodów osobistych zabrzmiały największe brawa. Kilka osób powiedziało mi później, że bardzo się w tym momencie wzruszyły. To tylko symbol, ale pozwala zachować godność – napisał Szczygieł.

Jak udało im się zmienić nazwiska?

Okazuje się, że partnerzy znaleźli życzliwą im osobę w polskim urzędzie stanu cywilnego, która zgodziła się zmienić nazwiska obu panom. Zgodnie z polskimi przepisami, zmiana imienia lub nazwiska możliwa jest wyłącznie wtedy, gdy jest to usprawiedliwione ważnymi powodami. Zatem teoretycznie urzędnik mógł odmówić mężczyznom, ale jednak tego nie zrobił.

 

Źródło wprost.pl

 

 

Kategorie

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zobacz również